Out
of stock 17,99 €
Kissa ja kynttilä iso unisieppari
- Suurikokoinen unisieppari Lisa Parkerin maalauksella levolliseen nukkumiseen tai näyttäväksi koristeeksi.
- Halkaisija 33 cm (seinäkellon kokoinen).
- Helppo ripustaa mukana tulevalla nauhalla esim. seinänaulaan, kerrossängyn kulmaan tai kattovalaisinkoukkuun.
Varasto loppu
Lähetä kaverilleKuvaus
Suuri kissa-aiheinen unisieppari Lisa Parkerin maalauksella.
Mikä on unisieppari?
Alunperin unsieppareita ovat käyttäneet Pohjois-Amerikan alkuperäisasukkaiden Ojibwe-kansa. Heidän tarustonsa mukaan yöilmassa liikkuu sekä hyviä että pahoja unia. Unisiepparin tarkoitus on siepata pahat unet verkkoonsa ja ohjata nukkujalle hyviä unia siepparin alaosassa roikkuvien sulkien kautta. Unisiepparit onkin perinteisesti asetettu sängyn yläpuolelle.
1960 ja 1970 -luvuilla unisieppareista muodostui myös kaikkien Pohjois-Amerikan alkuperäisasukkaiden universaali symboli ja kaunis koriste-esine.
- Design: Lisa Parker
- Kiinnitys: Ripustusnauha (mukana)
- Materiaalit: Printtikangas, muovi, nylon, sulkia, akryyli- ja puuhelmiä, tekonahka ja -turkis
- Mitat: Korkeus n. 70-75 cm, halkaisija n. 33 cm, paksuus n. 2 cm
Lisätiedot
Paino | 0,17 kg (kilogramma) |
---|---|
Mitat | 34 × 33,5 × 2,7 cm (senttimetri) |
Toimitus- ja maksutavat
- Posti Kirje, Pikkupaketti, Postipaketti
- PostNord MyPack Collect: Nouto K-Marketista, Lähikaupasta, Matkahuollon toimipisteestä tai R-Kioskista
- Pankkisiirtomaksu: Kaikki Suomessa toimivat pankit
- Kortit: Visa, Visa Electron, MasterCard
- Mobiilimaksut: MobilePay, Pivo, Siirto.
- Jousto lasku ja osamaksu
- OP Lasku
- Alisa Lasku ja Alisa Yrityslasku
Toimitusaika
Toimitusaika-arviot varastossa oleville tuotteille ovat alla. Muille tuotteille toimitusaikaan lisätään tuotesivulla mainittu valmistus- tai jälkitoimitusaika.- Postipaketti: 1-3 arkipäivää
- Pikkupaketti: 3-4 arkipäivää
- Kirje: 4-5 arkipäivää
- PostNord MyPack Collect: 2-4 arkipäivää
Palautusoikeus
Voit palauttaa tilaamasi tuotteet maksutta 14 päivän sisällä lähetyksen vastaanottamisesta. Palautusoikeus ei koske:- tuotteita jotka valmistetaan tilauksesta
- tuotteita jotka on kaiverrettu
- tuotteita jotka ovat olleet käytössä (sovittaa saa)
- tuotteita joihin on tehty asiakkaan toiveesta muokkauksia, kuten ylimääräiset pintakäsittelyt ja kivien istutukset.